Kassid

Küsimus: Kassipoeg ronib voodisse ja hakkab närima21.10.2011

Võtsin Atsi, kui ta oli 8-nädalane, praegu on sellest möödunud ligikaudu kuu. Probleem on selles, et umbes nädal aega tagasi hakkas kassipoeg hommikuti (nii 7 ja 8 vahel) voodisse ronima, tuleb ning lakub esmalt lõuga ja asub seejärel lõuaalust närima. Kassi pahandamine ja eemale lükkamine teda ei morjenda, ta on oma tegevuses väga järjekindel.
Kas te oskate öelda, millest selline käitumine võib olla tingitud? Kuidas seda harjumust muuta?

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!
Pakun, et kass on teid omaks võtnud ja käib teid mängule kutsumas. Pole ka välistatud, et tegu on õrnuse otsimisega. Kassid omavahel ka tihti närivad teineteist vaikselt kõrist ja näritav tihti laseb sel juhtuda.
Arvan, et kass on järjekindel, teie võib-olla mitte piisavalt. Kindasti peaks teda keelama. Keelamise ajal võiks teda sakutada turjast või koputada ähvardavalt nimetissõrmega kõrvade vahele. Nii õpetab ka kassiema oma poegi ja see peaks olema kassilapsele arusaadav.
Tegevust tuleks korrata, kuni kass lõpetab. Kui ei lõpeta, saab kurjaks või peab seda mänguks, siis tõstke ukse taha (magamistoa ukse taha:).