Kassid

Küsimus: Isane kass sirtsutab diivanile, mida ette võtta?26.10.2011

Tere,
Meie isasel kassil on tekkinud probleem. Oleme viimasel ajal märganud, et tal tuleb iseenesest tilk (pissi) kas diivani peale või kuhugi mujale. Seda on esinenud viimasel ajal üsna tihti. Kass ei ole kastreeritud ning käib üsna palju ka õues. Millest võib see tingitud olla? Nurka pissimisega ei ole probleemi olnud - liivakastis käib kass ilusti. Kas on põhjust muretseda?

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!
Ma usun, et teil tasub muret tunda küll ja võiksite võtta ette käigu loomakliinikusse. Kass tihti ei näita valu välja ja põieprobleemide puhul pole ka reegel, et loom hakkab valedesse kohtadesse pissima. Ka fakt, et ta pole kastreeritud, ei anna alust välistada põieprobleeme.
Soovitan valida kliinik, kus on võimalik teha ka ultraheliuuring, näiteks Valdeku Loomakliinik (http://www.loomakliinik.ee). Kindalsti tasub mõelda ka sellele, mida teie kass sööb. Tavalised supermarketi kassitoidud on enamasti kasside põieprobleemide põhjus.