Kassid

Küsimus: Kass närib juhtmeid, mida teha?12.11.2011

Tere,
Meie mure seisneb selles, et kass närib juhtmeid. Õnneks ei ole ta veel voolujuhtmeid puutunud, kuid on korduvalt läbi närinud kõlarijuhtmeid. Kas võib olla, et kassil on mingi aine puudus või sügelevad hoopis hambad? Mida peaksime sellisel puhul ette võtma? Juhtmed on ära peidetud, ei ole laokil, kuid kass on need sellegipoolest kätte saanud. Mänguasju on tal piisavalt. Äkki teeb ta seda lihtsalt igavusest, sest päeval on ta üksi kodus?

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tervist!
Nii mõnelgi kassil on selline halb komme. Eriti meeldivad peenemad juhtmed, nagu telefonilaadijad ja ilmselt ka kõlarite juhtmed. Soovitaksin teha juhtmed kokku näiteks sidruniga või spetsiaalse kassipeletajaga. Tegevust tuleks korrata paar korda nädalas!