Kassid

Küsimus: Kas kass kardab või ta on haige?14.11.2011

Kassi omanik oli 5 päeva kodust ära ja kui ta tagasi tuli, hakkas kass väga imelikult käituma. Ta nurrub koguaeg ja häälitseb. Tavaliselt ta ei lasknud ennast eriti sülle võtta, kuid nüüd ronib ise kogu aeg sülle. Ta ei taha samuti mängida enam ja tahab kogu aeg magada. Ta häälitseb ka nii, nagu tal oleks mingi mure vms. Oleme kassi ka varem kauemaks üksi koju jätnud, kuid miks ta nüüd nii imelikult käituma hakkas?

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!
Arvan, et teie kassil on mõni tervisemure. Kassid nurruvad tihti ka siis, kui neil on valus. Kehvale enesetundele viitab ka pidev magamine. Soovitan pöörduda veterinaari poole, ehk tahab seda öelda teile ka teie kass, kui ta sülle trügib :)