Kassid

Küsimus: Kas kroonilist nohu ja villikesi võib seostada kassiga?19.12.2011

Tere!
Mul on krooniline nohu, mis kõige rohkem annab tunda hommikupoolikuti peale ärkamist. Peanahale tekivad üksikud punetavad nagu vesivillikesed, mis ka mõne päeva möödudes kaovad. Kas neid saab kuidagi seostada oma lemmiklooma - kassiga?

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!
Soovitan küsida perearstilt saatekiri allergoloogi juurde ja teha põhjalikud allergiatestid.
Mõelge hoolega, millal see kõik algas. Kas võib olla, et nohu tuli koos kassiga? Kas tunnete end väljaspool kodu paremini (kui kasse pole läheduses)? Kas olete kunagi, olemata kassiomanik, tundnud külas käies (peres kus on kass) sarnaseid sümtomeid?
Need oleksid küsimused, millele võiks mõelda juba enne arsti poole pöördumist.