Kassid

Küsimus: Miks kass ründab oma pere lapsi?30.01.2012

Tere,
Mul on selline mure, et kui ma vahel riidlen last kõvema häälega, siis läheb kass talle kallale. Peres on 4 last, kuid kallale läheb ainult 10-aastasele ja 8-aastasele - teised lapsed on vanemad.
Mis võib sellist käitumist tingida?

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!
Osadel kassidel on tugevad karjajuhi omadused. Kui peres on mitu kassi, siis on nad tavaliselt liidrid ja vajadusel sekkuvad teiste tülidesse. Eelkõige teiste loomade tülidesse.

Teie puhul on ilmselt nii, et kass tunneb, et on kahest pisemast üle ja seetõttu julgeb ka neid rünnata. Tõenäoliselt peab ta neid karjas endast madalamal asuvateks tegelasteks. Osadele loomadele ei meeldi tülid ja nad püüavad neid kiirelt lahendada. Nii teeb ka teie kass.

Et sellest kombest vabaneda, peate ilmselt kas laste peale häält mitte tõstma või siis hoidma pidevalt lähedal veepritsi, et kass vajadusel eemale tõrjuda. On võimalik, et ta mitu korda midagi nii ebameeldivat katsetada ei taha.