Kassid

Küsimus: Miks kass peale häda tegemist söögikaussi ja selle ümbrust meeleheitlikult kraabib?11.04.2012

Tere,
Mul on kodus 4-aastane kiisupreili. Meil on selline probleem, et iga kord kui kass käib oma majakeses häda tegemas, tuleb koheselt oma söögikausi juurde ja hakkab seda kraapima. Kuna söögikauss asub ühe aluse peal ja põrand on linoleumist, siis põrandaga midagi juhtunud ei ole, aga kraapimine on väga intensiivne ja viimasel ajal väga tihedaks muutunud ja see on hakanud häirima muud elu. Mõnikord kestab kraapimine kuni 10 minutit. Millest võib tekkida see, et peab just söögikausi ümbert kraapima? Üldiselt kass muul ajal kaussi ei kraabi, just peale häda tegemist.

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!
Pean tunnistama, et ma päris täpselt ei oskagi teie küsimusele vastata. Kraapimine on kassidel seoses lõhnade peitmisega. Lõhnad tuleb peita, et vaenlane kassi üles ei leiaks selle järgi. Nii on see looduses ja see instinkt on ka meie kodukassidel.

Soovitan söögid liivakastist võimalikult kaugele panna. Ehk on võimalik nad isegi teise ruumi tõsta. Võib-olla aitaks see kraapimist lõpetada.