Kassid

Küsimus: Kuidas leevendada steriliseeritud kassi valusid ja kuidas puhastada haava?14.05.2012

Tere,
Mind huvitab, kuidas leevendada steriliseeritud kassi valusid ning kuidas peaksin kassi hoidma, et ma tema kõhule haava puhastamisel haiget ei teeks?

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!
Mingit erilist hoidmisviisi ei ole ja enamasti ei tee see haav ka eriti haiget. Steriliseerimise päeval tehti talle kindlasti loomakliinikus valuvaigistav süst ja anti ehk koju kaasagi paariks päevaks?
Kõige parem oleks need küsimused esitada operatsiooni teinud loomaarstile. Mina pakun, et seda haava polegi väga tarvis puhastada ja torkida. Oluliseim kõigist on see, et kass ei kipuks haava ise lakkuma!