Kassid

Küsimus: Kuidas ära tunda, et kassil on kõrvades kõrvalestad?03.09.2012

Millised näevad välja kassi kõrvad kõrvalestade korral? Kas nad on seest mustad või millised?
Kas kass teeb midagi, näiteks kratsib oma kõrvu, kui tal need on?

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!
Sel puhul on enamasti kõrvas mustjas-pruun kuivem pudi. Tegu on kõrvalesta väljaheitega-seedunud verega.
Kassile on see parasiit nagu iga teinegi, väga ebameeldiv. Tekitab kõrvas pidevat sügelust ja krõbinat, sest lestad sebivad pivalt ringi ja toitudes kassi verest ka hammustavad.
Igasugune kõrvaprobleem on ebameeldivust tekitav või isegi valus. Pöörduge oma loomaarsti poole!

Parimat,
Marion