Kassid

Küsimus: Kuidas saaksin korteris elava kassi ellu rohkem tegevust ja rõõmu tuua?17.09.2012

Tere,
Elan paneelmajas ja seetõttu kassi õue lasta ei julge. Lapsepõlves maal elades olid kassid kõik õues, jooksid ja turnisid puude otsas, vahest harva sattusid tuppa. Seega tean, kui palju kassil energiat jagub. Kassi olin nõus linna võtma, kuna hea tuttav lahkus siit varem, kui oleks pidanud. Nüüd tahan, et ta kass saaks täisväärtuslikku elu nautida. Kassil on olemas ronimispuu, aga näha on, et kahetoalises korteris jääb ruumi siiski väheseks kassi jaoks.

Hiljuti nägin internetis kassidele mõeldud rattaid ja mulle nähtu väga meeldis. Jäi lausa painama. Alati kui oma tulesädet toas ringi vudimas näen, meenub mulle rattas jooksev kass.
Kas jooksuratas oleks kassile kasulik?
Või on veel midagi taolist ägedat kassidele?

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Kasside Turvakodul on olemas jooksuratas. Kasutavad seda kahjuks suhteliselt vähesed. Võite tulla meile külla vaatama, kuidas asjandus toimib. Palderjani või catnipiga meelitab neid sinna kohati üsna tõhusalt, kuid alguses peab ikka meelitama ja õpetama. Iga kass seda kindlasti omaks ei võta.

Parimat!
Marion