Kassid

Küsimus: Tahaksime võtta kassi turvakodust, kas kahe kuu jooksul korra Eesti-Soome vahet reisimine võiks olla kassile kurnav?05.10.2012

Tere!
Soovime võtta kassipoega turvakodust. Saan aru, et haiguseid ei tohiks neil küljes olla? Kuna elame ise Soomes, siis tuleks ka kass meiega Soome. Reisime Eesti-Soome vahet 2 kuu jooksul korra. Kuna lugesin ka eelmisi postitusi, siis saan aru, et kass pole reisijatüüpi ja eelistab kodusolemist. Nüüd panigi mind mõtlema, kas kassi võtmine on parim valik või nii harva reisimine ei oleks väga hull.
Ette tänades!

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Turvakodu kiisud on jah kõik terved ja läbinud veterinaarse ülevaatuse. Enamasti probleeme pole, kuid vahel harva lööb välja mõni end pikalt peitnud viirus.
Kass pole tõesti reisijatüüp. Pigem on ta nõus paar päeva üksi kodus olema. Ehk on mõni tuttav, kes on nõus kord päevas või üle päeva käima kassi vaatamas ja toitmas. Kui olete pikki päevi tööl või reisite tihti, siis on variant ka võtta kaks kassi. Nii ei hakka loomal igav ja üksiolemised on talutavamad.

Parimat!
Marion