Kassid


Küsimus: Kuidas metsikule kassile ussidevastane tablett sisse sööta?21.11.2012

Olen tänavalt päästnud kasse. Kodus on praegu 12 kassi. Igaüks oma iseloomuga. Üks on aga ilmselt kuuris sündinud elanud.
Kuidagi olen suutnud kõigile vajalikud tabletid sisse anda, ainult sellele ühele ei saa. Ennast puutuda ei lase - turjale ei saa midagi panna ja pasteedi lakub tableti ümbert ära. Äkki oskate Teie anda nõu kuidas talle usside vastane tablett sisse sööta!

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Teie küsimus pani mind sügavalt mõtlema...
Ka meil Kasside Turvakodus võetakse ette ussikuure ja mitte kõik meie kassid pole sõbralikud ja toiminguga nõus. Ka mõni sõbralik pole üldse nõus ja ka osavaimad näpud ei suuda seda kassile sisse anda. Meie oleme läinud turjatilkade teed. See on küll kallim, kuid väga tõhus. Need, kes on metsikumat sorti, need püüame kahva sisse ja paneme läbi kahva võrgu. Ehk on teil võimalik seda laenata mõnelt organisatsioonilt, mis teie lähedal tegutseb.

Võib ka proovida õhtul toidud eest võtta, hommikul kiirelt tööle joosta ja koju naastes mingi väga hea toidu sisse see tablett kildudeks teha (mitte päris pulbriks, aga ka mitte suurteks tükkideks jätta). Mis teie kass armastab, teate ise... enamasti toores liha. Ka merevaik võib olla kleepuv ja hea abiline.