Kassid

Küsimus: Kui kass turtsub ja aevastab, kas kass on külma saanud või on see midagi muud?07.01.2013

Tere!
Minu 4-aastane kass turtsub ja aevastab, kas kass on külma saanud või on see midagi muud?

Ette tänades,

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Mõelge, kas ta on vaktsineeritud või mitte? Kui on vaktsineeritud, siis on tal kaitse osade haiguste vastu, kui mitte, siis on võimalusi rohkem.
Kui kass turtsub ja aevastab rohkem, kui varem, siis soovitan kindlasti minna arsti juurde. Kassidel ei kipu sellised nohud ise üle minema, vaid pigem süvenevad ja siis on ravi palju pikem, kallim ning kass palju kurnatum. Samuti on ravimata haiguse puhul oht tüsistustele.