Kassid


Küsimus: Kas soovitate anda kassile hapukoort, piima või maitsestamata jogurtit?29.01.2013

Tere!
Võtsin mõned päevad tagasi täiskasvanud kassi varjupaigast. Tahaksin talle pakkuda parimat sööki. Hetkel on ostetud Pro Plan-i kassikrõbinad ja Gourmet kassikonservid. Tekkis küsimus, kas RC söögid on Pro Planist kvaliteetsemad ja paremad? Kuna RC on kallim, siis tekkiski selline küsimus. Sooviksin veel teada, kas kassidele on kasulik mõnda putru ka söögiks vahepeal anda? Kui jah, siis täpsemalt millist putru ja kas piima või veega tehtud? Lugesin kuskilt veel, et keefiri on kassile parem anda kui nt piima ja hapukoort? Kas see on ka nii? Kas üldse soovitate anda kassile hapukoort, piima või maitsestamata jogurtit? Suur tänu vastamast! Kõike head!

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Raske öelda, milline on just see parim kassitoit. Parima vastuse saab ilmselt, kui vaadata erinevate toitude lihasisaldust toidupakilt. Kass on lihasööja ja toit peaks sisaldama maksimaalselt liha. Erinevad teraviljad saavad looduses kasslase kõhtu näiteks hiire soolest. Seda pole palju!
Osad kassitoidud on kallid vaid hea ja sissetöötatud nime poolest. Pakilt toote koostist uurides, võib tabada teid pettumus. Toidud, milles on suur lihasisaldus on näiteks Applaws, Ancana, Orijen. Kindlasti võib kassile pakkuda ka kodutoitu, kuid kvaliteetset kassitoitu sööva kassi puhul pole see otseselt vajalik.
Piimatoodetest sobivad hapendatud piimatooted. Kassid, koerad, siilid jne - loomad, kellele tihti tahetakse piima pakkuda, tegelikult seda ei seedi ja enamasti koormab see lihtsalt seedimist ning põhjustab kõhulahtisust.
Hästi sobivad hapukoor, maitsestamata jogurt, keefir, kodujuust.

Heade soovidega,
Marion
Kasside Turvakodu