Kassid

Küsimus: Mida teha, et kass ei kraabiks uksi ja ei avaks lingile hüppamisega uksi?05.02.2013

Tere.
Meil on 6-kuune kass, ta on hakanud hüppama ukselinke lahti ning kraabib alt uksi. Mida teha, et see harjumus ära kaoks?

Päikest

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Tundub, et tegu on intelligentse kiisuga, kes on ära jaganud, kuidas ruumides liigeldakse.
Soovitan uksed alt millegi kassi jaoks ebameeldivaga kokku määrida. Usun, et kui seda järjekindlalt teha, siis vähemalt kraapimine, kui ebameeldiv ja kodu rikkuv tegevus, võiks lõppeda.
Kodustest vahendites võiks proovida sidrunit ja kasutada seda ikka igapäevaselt paar nädalat. Kui tulemust ei ole, siis uurige erinevate loomakliinikute või loomapoodide sortimenti.
Linkidele hüppamine on raskem teema. Kui te seda pealt näete, siis keelake konkreetselt. Võib natuke turjast kinni võta ja pisut sakutada. Seda ainult kahe näpuga :))))). Idee pole loomale haiget teha, vaid juhtida tähelepanu juhtunule. Kasu on asjast vaid siis, kui suudate sekundi pealt reageerida. Kui olete ise ruumis, mille kass väljast poolt avab, siis karistamine ei toimi ma arvan.
Kahjuks ma uste avamise osas ei oska head nõu anda. Hoidke välisuks lukus ja pange magamistoale ka lukk:)))

Loodan, et sain abiks olla!
Marion
Kasside Turvakodu