Kassid

Küsimus: Mida ette võtta, kui kass hakkas urineerima meie riietele ja voodisse?14.02.2013

Tere! Paar aastat tagasi leidsime oma kuuri alt pisikese nälginud ja ara emase kassikese. Võtsime ta tuppa elama. Kass kasvas ja harjus meiega ilusti. Kui ta vanemaks sai, otsustasime ta steriliseerida. Peale seda tema käitumine muutus. Kasvas söögiisu ja mis kõige hullem - kass hakka urineerima meie voodisse ja riietele. Ometi on tal toas olemas oma pissikast ja ta käib ka õues. Milles asi ja mida sellises olukorras ette võtta?

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Jutust ei leia ma kahjuks viidet, et kaua see probleem teil kestab. Seega annan lühida vastuse.
Tegu võib olla asjaolude kokkulangemisega. Esmalt soovitan välistada terviseprobleemid ja käia kassiga arstil.
Kindlasti peaksite hoolimata ebameeldivustest olema temaga kannatlik ja sõbralik.
Kui arst ei tuvasta ühtki terviseprobleemi, siis võib alles mõtlema hakata käitumishäirele.

Parimat,
Marion