Kassid

Küsimus: Mis vanuses kassi lugeda veel kassipojaks, olen segaduses ravimikirjeldusest arusaamisel?19.02.2013

Tere!
Meil on 4,5 kuune emane kassipoeg, elab toas. Otsustasin talle ussikuuri teha. Ostsime talle Virbac 5 ml ussipastat, varem ta pole ussirohtu saanud.
Avastasin ühel õhtul, et kassil on väljaheites ussid, nagu spagetid. Järgmisel õhtul manustasime pasta ära nii nagu infolehes kirjas.
Ülejäänud asjade kohta on infoleht segane.

1. Ravimi kohta kirjutab, et seda tuleks kassipoegadele anda kaks korda neljanädalase intervalliga 6. ja 12. elunädala vahel.
Täiskasvanud loomad: ravida iga kuue kuu järel.
*Ilmselgelt on minu oma vanem kui 12 nädalat. Kas 4,5 kuune kass käib nende meelest kassipoja alla veel ja peaksin järgmise annuse andma märtsi keskel?
*Või peaks talitama nagu internetis kirjutab, et tõestatud usside olemasolu korral uuesti rohtu anda 2 nädala pärast?

2. Tegu on tema esimese ussirohuga, varem pole ta seda saanud. Mis vanusest võib talle nö täiskasvanu sagedusega rohtu manustada?

Suured tänud ette vastuse eest!

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Ussirohtu antakse kassidele olenemata vanusest 2-3 korda 10 päevase vahega. Ussirohi tapab ainult täiskasvanud vormid. Sellepärast tulebki ussirohtu korrata, et juurde tekkinud ussid saaksid ka hävitatud.

Tubasele kassile võiks anda ussirohtu paar korda aastas, õues käivale hiirepüüdjale kord kvartalis.

Omast kogemusest tean öelda, et Virbaci pasta tekitab tihti kõhulahtisust. Kõige efektiivsem vahend on siiski tablett.