Kassid

Küsimus: Mida teha kassiga, kes kodus kõiki pehmeid materjale täis pissib?24.03.2013

Tere!
Meil on steriliseeritud peaaegu 4-aastane emane kass. Saime ta tuttava tädi käest, kui ta oli 4-kuune. Selle naise juures elas ta maamajas, kuid meie juures pidi ta harjuma ühetoalises korteris elamisega. Paar kuud pärast meile kolimist hakkas ta meie riideid ja voodit ning diivanit täis kusema ja tapeeti kraapima. Peale steriliseerimist ja hormoonsüsti asi mingiks ajaks vaibus, kuid päriselt ära pole lõppenud. Nüüd elame juba uues kohas ja meil on 4-kuune laps. Kogu aeg oleme valvel, sest kassi peab pidevalt jälgima, et ta titevankrisse, diivanipatjadele jm pehmetele materjalidele ei pissiks, tapeeti ta õnneks enam ei puutu. Meil on selle tõttu närvid läbi ja suhe kassiga on tuntavalt halvenenud. Mängida ta meiega ei taha, kassi liivakasti puhastame iga päev ja õues ta käib ainult rõdul. Ta saab kvaliteetset kassitoitu, nii et tervises ei saa asi olla. Tahaksime, et meil oleks kass, kes teeks oma häda ainult oma kasti, nii et me ei peaks ülepäeva tekke ja patju ja muid pehmeid asju pesema. Mida teha?

Parimat,

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Kuna probleem on nii pikalt kestnud ja teie ning kassi vahel on ka pinged, siis soovitan pöörduda Vilde Tee loomakliiniku arsti Dr Anu Poopuu poole. Usun et nii pika probleemiga peab tegelema sügavuti!
Dr Anu tegeleb just käitumisprobleemidega.

Head!
Marion