Kassid

Küsimus: Kuidas pärast ravi võõrutada kass vales kohas pissimisest?28.03.2013

Tere, võtsime 2 aastat tagasi varjupaigast kassi. Enne pole tuppa pissinud, kuid viimasel ajal soristab igale poole. Tuleb ka natuke verd. Käisime loomaarstil, diagnoosiks oli põiepõletik ja põieliiv. Isastel kastreeritud kassidel pidi see haigus kergelt tulema. Saime süste nädal aega iga päev, spetsiaalset Urinali toitu ja spets liiva. Kass elas eraldi toas ravi käigus ning kuni maja pissihaisust puhtaks küüriti. Enam verd ei tule ja tundub, et kassil kergem olla. Otsustasime maja peale jalutama lasta lõpuks, aga ikka pissib kohe mitte ette nähtud kohta. Kas tal nüüd harjumus sees? Kuidas sellest lahti saada? Suured tänud!

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Tundub, et kassi teviseprobleem pole siiski päris lahendatud. Kindlasti tuleks teha kordusanalüüsid, et veenduda ravi tõhususes. Ka ravitoitu peaks sööma vähemalt neli kuud ja sealt edasi kindlasti korralikku kliiniku toitu, mis aitab uriini PH õigel tasemel hoida ja seega ka vältida uuesti sama probleemi. Kindlasti ärge pahandage kassiga vaid olge temaga kenad ja arusaajad!

Marion
Kasside Turvakodu