Kassid

Küsimus: Miks üks meie kolmest kassist söömisel pea ilma närimata toitu sisse kugistab?13.02.2014

Tere!
Kodus on kolm kassi. Kõik nad käivad aeg-ajalt väljas kui ilm on soojem. Iga päev kui ärkan, annan neile konservtoitu. Ülejäänud ajast on neil krõbinad ja vesi kogu aeg olemas. Kaks kassi söövad normaalselt rahulikult, aga üks kipub kugistama (1,5 a.). Vahest kui tal söögiisu suur on, siis ta ei näri üldse konservtoitu, lihtsalt neelab alla. Pärast käib ringi ja õõksub. Siis kipub ka oksendamine tulema. Krõbinaid ta üldjuhul sööb rahulikult, aga vahest ta ei suuda oma söömist talitseda ja kipub neelama hakkama. Kui ta krõbinaid neelama hakkab, siis oksendamine on garanteeritud. Mida tegema peaks? Mis toitu talle andma peaks?

Parimate soovidega

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Hei!

Parim viis olukorda kontrollida, oleks talle vähem ette panna. Kui soovite toitu vahetada, siis oleks ehk variant seedimist soodustavad kliiniku konservid, kuid kaldun siiski arvama, et see ei vähenda tema kommet kugistada.

Parimate soovidega,
Marion
Mty Kasside Turvakodu