Kassid

Küsimus: Miks on kass loid ja ei söö midagi?13.02.2014

Kassike on natuke alla aasta vana. Muidu peame teda toakassiks, aga vahel ta läheb salaja läbi akna välja. Nädal tagasi ta sattuski nii jälle välja. Ta oli väga elurõõmus ja lusti täis. Nüüd ta magab paar-kolm päeva juba, vahepeal joob natuke vett, potil ei ole peaaegu käinudki. Karv on ka lahti ja kohati tuleb pisikeste tükkidena ära. Profülaktika mõttes sai ta sügisel loomaarstilt mingit vedelikku turjale (meie meriseal oli kassihaigus). See vedelik pidi peletama igasuguseid parasiite minema. Eks tal kirpe polegi. Küsimus selline, millest ta võiks nii loid olla, kas äkki võib kahtlustada rebaste kärntõbi?
Aitäh!

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Rebaste kärntõbi ei põhjusta loidust ja nakkub kassile harva. Soovitaksin siiski pöörduda kiiremas korras loomakliinikusse, sest te ei tea, millega teie loom võis õues kokku puutuda. Võimalikud on nii erinevad viirused, kui mürgistus.

Heade soovidega,
Marion
Kasside Turvakodu