Kassid

Küsimus: Kas kassi kõrvu saab ka ise kodus puhastada, sest tal on see juba korduv häda?21.02.2014

Kass on 9 aastat vana, on kastreeritud. Varem käis rohkem hulkumas, aga peale oppi on jäänud tubaseks kassiks. Oleme käinud kõrvu puhastamas, saanud antibiootikume. Läheb aasta mööda, on sama jama. Nimelt sügab ta pidevalt ühte kõrva, nii, et teinekord karjub päris koledasti. Kas peame jälle arsti juurde minema või saab ka ise kodus kõrvu puhastada? Kas on võimalik, et see lest jälle tagasi tuleb.

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Mõned kõrvamured kipuvad tõesti korduma ja tagasi tulema. Rohkem olen seda küll näinud koertel.
Paljud inimesed käivad sel juhul oma loomaarstilt lihtsalt puhastusvahendit ja kõrvasalvi ostmas ning teevad kodus ise ravi läbi. Aegajalt oleks muidugi tark seda kõrva siiski arstile näidata, et ega seal näiteks kasvajaid pole, mis kõrva ärritavad. Teil pole ju endal võimalik otoskoobiga looma kõrva sisemust vaadata.

Heade soovidega,
Marion
Kasside Turvakodu