Kassid

Küsimus: Mida ette võtta kui kaks emast kassi on järsku hakanud omavahel urisema ja kaklema?28.02.2014

Meil on kaks emast kodukassi 7- ja 8-aastased, on vaktsineeritud ja steriliseeritud. Kunagi ei ole olnud probleeme, viimased kaks päeva kassid ei saa omavahel läbi, urisevad ja kaklevad. Mida peaks ette võtma?

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Kui muutub käitumine, siis peab olema ka ümbruses mingi muutus, mis segab kasside tavapärast rutiini. Võimalik, et tegu on ühe kassi terviseprobleemiga. Kass on hea kannataja ja vahest jääb omanikule algav terviseprobleem märkamatuks. Vanused ka juba parasjagu kõrged. Oleks tark kord aastas lasta loom üle vaadata arstil ja kui võimalik, siis teha ka üldisem vereuuring.
Tuttava kaks kassi kipuvad ka maadlema. Tuttav kasutab Feliway adapterit (küsige loomakliinikus) ja seda, et adapter on tühi, näeb ta kasside käitumisest - muutuvad teineteise suhtes pahuraks. Seega võib olla väga kasulik toode.

Heade soovidega,
Marion
Kasside Turvakodu