Kassid

Küsimus: Miks 2-3 kuune kassipoeg kraabib liivakastist oma väljaheite välja ja kuidas seda võõrutada?21.03.2014

Tere
Emane kassipoeg, nii 2-3 kuune, kaabib päris tihti oma väljaheited liivakastist välja. Mis võiks olla põhjuseks ja kuidas looma käitumist muuta?

Ette tänades

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Kass kaabib liivakastis, et oma väljaheide ja lõhn ära peita. See on täiesti normaalne tegevus ja muuta seda vaevalt kuidagi saab või peaks.
Soovitan osta kinnine liivakast, millel on kiikuv uks ees. Kass õpib seda ruttu kasutama. Paariks päevaks võtate ukse ära, et kass harjuks uue kastiga, siis panete selle kiikuva ukse ette ja kassi liivakasti sisse. Kass näeb natuke vaeva ja õpib sealt välja tulema. Sisse saab tavaliselt kergemini, sest need uksed on üsna tihti sisse poole natuke irvakil ja kass oskab ninaga lahti lükata.

Parimat,
Marion
Kasside Turvakodu