Kassid

Küsimus: Kas see on normaalne, kui kass pärast oma sirtsutamist seda lakkuma hakkab?21.03.2014

Tere
Kas see on normaalne, kui kass pärast oma sirtsutamist seda lakkuma hakkab? Kass on 6-kuune ja kastreerimata.
Pole väljas käinud, tubane kass ja varem on alati oma hädad kõik ilusasti liivakasti teinud.

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Käes on kevad ja ka kassidele tuleb kevad südamesse. 6-kuune kass on suguküps ja tunneb ka läbi kinniste uste-akende emaste kutset.
Soovitan kass esimesel võimalusel viia loomaarsti vastuvõtule kastreerima. Tegu on kerge protseduuriga ja kassi saate juba paari tunni pärast tagasi koju viia. Ka hind pole kõrge.
Usun, et tegu pole mingi haiguse või käitumishäirega - lihtsalt loom on saanud suguküpseks. Karistada pole siin mõtet ja välja seda ka kasvatada ei saa. Tegu on puhtalt instinktiga, mis peale kastreerimist enamasti kohe ära kaob.

Edu soovides,
Marion
Kasside Turvakodu