Kassid

Küsimus: Miks kass liivakastis olles pissib vastu seina?31.03.2014

Mul on kastreeritud ca 10-aastane tänavalt võetud kass. Minu juures on ta olnud viis aastat. Kass käib õues, kuid tuleb alati tuppa liivakasti oma häda tegema. Viimasel aastal on tal tekkinud komme liivakastis mitte kükitada, vaid pissida seistes vastu seina.
Oskate ehk nõu anda, milles asi ja mida saaksin ette võtta?

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Vabandan vastuse viibimise pärast!

Selliseid kõrge pissimisega kiisusid olen kohanud mõnesid küll. Abiks on olnud kindlasti kinnine liivakast, nõnda ei tule tilkagi üle ääre.
Ehk on tasuks sellest asjast rääkida ka loomaarstile. Võibolla on loomal vanusega mõni luu-liigese probleem, mis ei lase korralikult kükitada. Selliseid muresid saab toetada vastavate toitude ja vitamiinidega.

Heaede soovidega,
Marion
Kasside Turvakodu