Koerad

Küsimus: Mida peaks tegema, et meie 2-kuuline terjer hakkaks ikka õues oma hädasid tegema?17.04.2014

Tere. Meil on 2-kuune segavereline terjer. Mure on selles, et ta ei tee oma häda välja. Oleme temaga pikalt väljas, mängime, jookseme, teeme kõike mida peaks. Aga välja ta ei pissi ega kaka. Jookseb tuppa ja kohe vaiba peale oma häda tegema. Ja on ka paar korda voodisse teinud. Mida peaks tegema, et meie sõber teeks oma häda ikka õue?
Päikest teile!

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere! Väga tihti pannakse kutsikatele põrandale linad, sellega kutsikas õpib oma häda tegema lina peale. 2-kuune kutsikas on veel väga väike. Suur maailm väljas võib tema jaoks olla liiga erutav või isegi hirmus eriti siis kui ta on hääle peale tundlik ja talle ei tule pähe häda õues teha. Proovige teda välja viia iga kord peale ärkamist ja järgmine tegevus peale ärkamist tahab kutsikas kohe teha oma häda. Oodake väljas kui tal see õnnestub ja järgmine kord jälle viige ta samasse kohta. Viige ta välja ka siis kui kutsikas pikalt mängib või mingi aeg on väga aktiivne ja äkki rahuneb maha. Ärge riielge temaga. Olge kannatlik. Oodake. Kõik selles vanuses kutsikad teevad oma häda kodus. Ta kasvab väga kiiresti ning Teil tulevad teised mured ja unustate selle.