Koerad

Küsimus: Mida teha, kui koer on hakanud paaniliselt vihmavarjusid kartma ning poeb pidevalt peitu?14.05.2014

Tere!
Koer kardab paaniliselt vihmavarjusid. Varem ei olnud midagi, nüüd järsku hakkas neid kartma. Kui aknast mõni vihmavarjuga inimene mööda kõnnib, hakkab koer värisema ja poeb voodi, laua või tooli alla peitu. Koer on nii käitunud juba umbes 2 päeva, kuna ilm on olnud vihmane ja inimesed liiguvad vihmavarjudega ringi. Koer küll õnneks magab ja sööb, aga kahju on vaadata, kuidas ta väriseb ja kardab.
Kas peaks kellegi poole pöörduma või on võimalik kodus midagi teha, et asi paremaks muutuks?
(Koer on 2-aastane)

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere! Looduses ajavad loomad oma kasuka kohevaks siis, kui on oht ja kaitseinstinkti tõttu ajavad karva turri või nt. siil ajab okkad püsti. Sellega loom demonsteerib, et ta on valmis ründama. Sellepärast vihmavarju kasutakse iseloomu testimisel, kus hinnatakse, kuidas koer reageerib avatavasse vihmavarju. Teie koer ei kannata ähvardamist ja omamoodi väldib rünnakut. ma pakun, et koera on vaja harjutada vaikselt vihmavarjuga, et ta mõistaks, et see teda ei ähvarda. Muidugi parem oleks kui teie kõrval oleks spetsialist. Kui seda võimalus ei ole siis võtke kätte vihmavari ja pange enda kõrvale söögikauss majustega (liha, vorst, juust....). Las koer saab süüa. Tehke vihmavari natukene lahti ja kohe pange kinni ja pange kuhugi kaugemale ja jälle pange kausi sisse majus. Järgmine päev jälle korrata. Aga iga päev ainult üks kord sest siis te näete, kas ta muutub julgemaks. Siis proovige teha vihmavari veel suuremaks. Jälle üks kord päeval, kuni ta harjub selle suurusega. Ärge kiirustage. Teie peate aru saama, et teie koer väga tõsiselt arvab, et vihmavari on ohtlik. Aga väljas kui teie näete, et keegi vihmavarjuga läheb mööda, kohe andke majust. Kui ta nii kardab, et ei taha majust, oodake millal ta rahuneb maha ja siis andke talle majus. Edu ja kannatust teile, kõik muutub paremaks. Ja veel- kui võimalik, siis teie koer ei tohi näha ja kuulda mingit konflikti, mis toimub teie peres või väljas. Tal on väga tugev passiivne kaitseinstinkt, mis väljendub kartmise ja vältimise näol. Võib juhtuda, et ta ehmatusest jookseb minema ja kaob ära. Loodame et see ei juhtu.