Koerad

Küsimus: Kuidas harjutada kutsikat õue häda tegema?20.06.2014

Mul on 2-kuune taksi kutsikas. Muidu tubli ja tragi, aga kohutavalt teeb oma hädasid tuppa. Kui temaga õue minna, siis pissib kohe, aga nii kui tuppa tagasi tulla, läheb mõned minutid ja juba ta pissib kusagile. Meil ei ole kindlaid kellaaegu, aga peale söömist ja ärkamist käime väljas. Öösel armastab ta ka kohutavalt häda ajada. Hommikuks on pissiloike vähemalt 4 ja ka kaka hunnik. Kas peaks ööseks toidukausid ära võtma?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere!
Kõik 2-kuused kutsikad teevad oma häda tuppa ja see võib rahulikult kesta isegi poole aastani. Jätkake jalutamist peale söömist, ärkamist ja pikka mängimist ning ükskord see õnnelik aeg tuleb. Toidukaussi ei tohiks koos toiduga seisma jätta - kui koer oma toitu kohe ei söö, tuleb kauss ära võtta ja pakkuda talle süüa järgmisel toidukorral.