Koerad

Küsimus: Kuidas saaks kaukaasia lambakoera tuppa, ta kardab üle lävepaku tulla?27.09.2014

Tere,
Jutt käib 1-aastasest kaukaasia lambakoerast. Koer kardab üle ukseläve tuppa tulla. Olen proovinud juba kõike, ainul mitte füüsilist jõudu, arvates, et saame niisama hakkama. Aga nüüd, kui talv on saabumas, on vaja siiski teda teinekord toas hoida. Kuidas seda saavutada?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere!
Proovige esmalt anda talle süüa ukse ees, 2-3 meetri kaugusel. Kui see läheb hästi, siis pange söögikauss 1 meetri võrra lähemale. Kui ka see läheb hästi, siis pange kauss päris ukse ette ning sealt edasi hakake kaussi tasa-pisi panema ukselävest sissepoole. Las ta sööb ning peale seda peab ta olema vaba. Mingil juhul ärge kutsuge sisse, muidu hakkab ta jälle kartma. Las ta harjub sööma ukse juures. Kui ta ei ole nõus sööma, siis ärge andke ka teises kohas. Tuleb aeg, mil tühi kõht ületab hirmu ja lõpp-tulemusena koer enam ei karda üle ukseläve sisse astuda.