Koerad

Küsimus: Mida ette võtta, kui pärast puudli surma on kolm yorki hakanud omavahel kaklema?29.10.2014

Mul on kolm emast yorki, kes sünnist saati koos kasvanud ja väga hästi läbi saanud. Kõige vanem neljane, noorem kahe aastane. Enne nende meie perre tulekut oli meil toy puudel. Puudel suri eelmine kuu 15-aasta vanusena. Ja nüüd on jama majas. Meie nunnudest yorkidest on saanud lõvid. Kui enne sõid ja magasid koos, meeletu mäng käis kogu aeg, siis nüüd ainult kaklevad. Hoian eraldi tubades, sest kokku lasta ei saa, kohe kaklevad. Olen eluaeg koeri pidanud ja mitut korraga, kuid sellist asja pole küll olnud. Ja olen pidanud ainult emaseid koeri. Kas tõesti mõjutas neid puudli surm?Puudel oli nii vana ja toimetas omaette, yorkid teda ei seganud. Aga nüüd on mõistus otsas...

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere!
Mina arvan, et teie peres suri ära karjajuht. Nüüd toimub uue „presidendi“ valik. Koerad rahunevad maha siis, kui uus „president“ on valitud. Teie ise peate ka valimistest osa võtma ja kogu aeg aitama uuel karjajuhil tipus olla.