Koerad

Küsimus: Mida ette võtta, kui koer on kassi majja tulekust saati armukade ja teeb häda tuppa?04.12.2014

Tere, Meil on kahe aastane emane koer, napolimastifi ja bordoodogi segu. Algusest saadik koer pole tuppa häda teinud. Nüüd aga selline asi, et võtsime kassipoja nädal tagasi ja sellest ajast saadik kakab ja pissib koer tuppa. Alguses iga öö, et läheb koridori ja laseb mitu hunnikut (mitte et kõht lahti oleks, selline korralik kõva kõik) ja siis laseb paar loiku ka peale. Ma pole teda karistanud, sest tundus, et see on armukadedusest, mul kunagi oli koer, kes lasi seni kaua kuni ma ei karistanud ja siis jättis järgi. Aga nüüd on nii, et käisin hommikul jalutamas, kaks tundi hiljem uuesti jalutamas, jätsin koera tuppa ja läksin pooleteiseks tunniks kodust ära ja isegi siis oli hunniku maha teinud. Sööki pole muutnud ega midagi muud... ainult see, et kass perre tuli, mida teha? Kassi võttes sai koeraga sama moodi edasi käitutud ja isegi rohkem jalutama viidud ja pidevat kassi nunnutamist pole, sest ta alles nii väike ja ei taha teda hirmutada, pealegi olen kuulnud, et kassil võib kõht lahti minna kui solgutada.

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Mina arvan ka, et see on stress. Teie koer arvas, et tema on üksainus lemmiklaps kodus. Aga nüüd selgus, et ta ei ole ainus. Võib olla tema üritab märgistada territooriumi, kus ta tahab olla perenaine nagu loomad teevad looduses. Proovige kahte varianti. Jätke teda kodus püksdes või, nagu praegu teevad väga palju koeraomanikud- jätke ta ööseks ja kui ta on üksinda jääb, koju koera puuri. Kui see kõik ei aita kahe nädala jooksul, kirjutage mulle uuesti.