Koerad

Küsimus: Kas tiibeti spanjelile soovitate rihma või trakse?17.02.2015

Tere
Kas tiibeti spanjelile soovitate rihma või trakse? Hetkel on kutsikas veel väike, 3-kuuna, kas praegu oleks parem rihm või traksid? Ja kui suureks saab, siis kumb?
Muidu tundub rihm sobilik ehk, aga muretsen, et kui koer tirima kipub ja kui endal on vajadus teda eemale (kiiresti) tõmmata (ohust vms), siis kas see ehk ei põhjusta traumat/vigastus kõrile/kaelale?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere
Spetsialistid soovitavad kutsikatel kasutada alates 6-7 kuust. Muidu trakside kasutamine võib halvasti mõjuda kutsika anatoomia õige arengule. Traksides koertele mugavam vedama sellepärast neid kasutavad vedu trennis vedukoertel. Arvatakse et traksid targem kasutama väikse tõu koertel kellel on väga õrn kael ja kogemata jarsk mõjutus võib traumeerida koera kaela. Mõnede koera tüüpi traksid kasutavad kaitse trennis sama põhjusell. Jaljetööl on mugavam kasutama traksid. See tähendab et teie kutsikale paremini sobib kaelarihm. Muidugi ärge tõmmake kutsika nii kõvasti et traumeerida tema kaela.