Koerad

Küsimus: Mis see põhipõhjus võib olla, et koer haugub vahetpidamata kui meile teine koer külla tuleb?11.03.2015

Tere,
Minul on 6-kuune yorkshire terjer ja mure selles, et kui teine koer külla tuleb (ka york, samast soost ehk emane), siis ta haugub vahetpidamata teise koera peale. Ta isegi pole otseselt kuri ja ei lähe kallale ega miskit aga lihtsalt haugub. Ei saagi täpselt aru, kas ta tahab mängida või on tal hirm või milles asi on ja kuidas sellest lahti saada? Ise kahtlustan, et asi selles, et tegemist võõrnähtusega ja profülaktika mõttes tuleb ikka haukuda ja häiret anda:) Aga tore oleks, kui nad saaksid uue sõbraga koos lõbusalt mängida:)

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Enamus koeraomanikud arvavad et nende koerad on see sama nagu nende lapsed. Ei. Nemad on loomad kogu nende metsik looduse omandusega vähem või rohkem. Looduses metsik loomad ei käi koju külla. Loomad kaitsevad oma pesa ja ei lase isegi lähedale võõrad loomad. Muidugi on kodu koerad, kellel oma pesa valvamine juba muutas palju vähemaks aga enamustel oma pesa ja oma asjade valvamine veel on tugev. Mõned näevad konkurentid ainult koerte vahel aga enamus näevad konkurentid ja inimeste vahel. Nemad saavad harjuma mingi uue kõrvale tulnud elanikuga aga mingi oma reegli jargi. Teie koer vist ei ole külaliste armastaja. On võimalik et teie koer võõrasel territooriumi peal veel saab leida endale sõpra. Aga yorkshire terjerid on individualistid. Vähemalt enamus nendest. Nemad paremini võttavad vastu kutsikad kui täiskasvanud koerad sellepärast et kutsikas ei pretenseeri kõrge positsiooni peale.