Koerad

Küsimus: Mida teha, kui koer on võõraid ja lapsi naksama ja hammustama hakanud?10.04.2015

Tere!
Meil kasvab peres 3-aastane krantsi tõugu suuremat kasvu koer. Juba kutsikana oli ta arglik, ei armastanud lastega mängida, hoidis rohkem minu ja peremehe lähedusse. Võõraid ta pole eriti kunagi armastanud, aga kui nad juba meie aias on, siis pole ka kunagi puutunud. Nüüd on asi veidi muutunud. Umbusklikult vaatab igat võõrast ja isegi talle juba veidi tuttavat inimest ja kui võimaluse leiab, siis ka hammustab, naksab ja just selja tagant. Kui keegi külla tuleb, peab teda eriti passima, et kellelegi jälle hambaid sisse ei löö. Seda teeb ta eriti siis kui keegi pereliikmetest läheduses on. Ilmselt kaitseb, aga selline kaitse võib väga halvasti lõppeda, kuna meil on ka väikesed lapselapsed. Mida teha, magama panna kuidagi süda ei luba.

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Minul oli ka arglik ja ründav emane koer. Ta kogu aeg oli valves ja ei kannatanud külalisi, eriti lapsi. Muud varianti ei ole, kui selleks ajaks oma koer panna kinni puuri või teise tuppa. Aias ehitage talle piire ja teil enam kunagi ei tule mõtet panna oma koera magama.