Koerad

Küsimus: Kas see tekitaks koeras sagadust, kui ma koduse inimesena käiksin naabri koeraga päeval jalutamas?28.04.2015

Tere,
Minu naabrid võtsid endale koera. Koer kipub korteris ulguma. Naabrid käivad tööl, mina ise aga kodune. Mulle koerad väga meeldivad. Pakkusin naabritele, et käin päeval ise loomaga jalutamas. Kas nii võib, ega see koeras segadust tekita? Kas ma võin koera õpetada, kui ma teen seda samuti nagu omanikud?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Teie naabritel väga vedas, et neil on naaber, kes on nõus nende ulguva koeraga tegelema ajal mil nad on tööl. Aga muidugi nad peavad ise ka tööd selleks tegema, et seda probleemi vähendada. Esiteks enne tööle mineku peaksid peremehed oma koera väsitama hommikusel jalutuskäigul. Enne äraminekut jätta koerale tegevust, näiteks jätta otsimistegevust laiali visatud maiuste näol ja üldse seda tüüpi koerad peavad päeva jooksul raiskama oma füüsilist ja psüühilist energiat. Aga kui teie ise pakute neile veel päeval jalutamist nende koeraga, oleks väga hästi.