Koerad

Küsimus: Mis nüüd ette võtta, kui koer ei lase enam oma inimesi majja, uriseb ja ründab?01.05.2015

Koeraga on tekkinud viimastel päevadel tõsine probleem kuna ei lase enam oma inimesi majja, uriseb ja ründab. Elukaaslasel lausa võttis jalast kinni, tekitades suured haavad. Koeraga on ka eelnevalt probleeme olnud, kuid nüüd on asjad läinud järjest hullemaks. Koeral on kombeks ukse ees magada. Hakkasime ka koolis käima. Koer on krants ja suurt kasvu, ketis ei ole, liigub vabalt.

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Me vist juba paar päeva tagasi suhtlesime telefoni teel. Teie koer on kutsikast saadik saanud aru, et tema on teie majas peremees. Muidugi, kui koju tuleb mõnus kutsikas, me väga tihti tahame teha ta elu nii meeldivaks kui võimalik ja tahtmatult anname koerale info, et tema on see karja liige, kelle positsioonid on kõige kõrgemad. Kutsikas kasvab ja peremehed tahavad peagi, et suur koer hakkaks sõna kuulama aga üritavad seda saavutada kurjaga. Ja kui koeral on kaasasündinud tugev valve- ja kaitse instinkt, teeb ta seda, mis ta teeks looduses karja liikmetega. Ta valvab oma pesa ja ründab seda, kes kunagi ründas teda. Kui koera elamiskoht on esikus, ei lase ta kõiki oma elamiskohta. Kui keegi hakkab teda ründama esikus, kaitseb koer oma elamiskohta nii nagu ta oskab. Ja mida väiksem see territoorium on, seda aktiivsemalt koer seda kaitseb. Ta laseb sinna sisse inimesi, keda ta täiesti usaldab, kellel jätkub kannatust targalt koeraga tegeleda. Teie koeral peab olema oma territoorium. See võib olla puuris või veel parem piiratud territoorium aias - kõik saavad rahu. Ja teie koer, kes saab oma isikliku territooriumi, kus keegi ei käi ja teie olete kaitstut koera ründamisest. Tuleb jätkuvalt käia trennis, kus teie treener annab teile individuaalseid soovitusi. Rohkem õues jalutada rihma otsas. Ja lõpetage agressiivne käitumine koeraga. Kuulekuse saavutamine peab olema konkreetne ja hästi motiveeritud. Edu teile.