Koerad

Küsimus: Mida koeraga ette võtta, kui koer haugub ja naabrid kaebavad?05.06.2015

Tere!
Mul on kodus 11-kuune isane chihuahua Jack. Naabrid kaebavad, et hommikul koer haugub, et ei saa magada, kui pererahvas kodust läheb. Naaber ütles, et andke koerale rahusteid. Sellist asja ei saa teha. Kas te annaksite palun nõu? Lihtsalt ei oska enam midagi teha sinna.

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Teie koer vist on harjunud saada väga palju tähelepanu ja õppis teid manipuleerida. Haukumise põhjus võiks olla kardmine olla üksinda ja teine põhjus võiks olla see et ülemeeletud koer proteesterib selle vastu et teda jaeti kodus üksinda. See tähendab et tema võib olla liiga ark või ta on liiga ülbe. Mõlemates variantis tuleb õppetama koera puhkama kodus kuna ta jaab kodus üksinda. Selleks tema peab ära väsima enne teie ära mineku. Jalutage temaga hommikul kauem ja aktiivsem. Enne ära mineku jatke temale tegevus näiteks visake lajale majusi tükid. Las tema otsib need tükid kuna teie lähete uksest välja. Jatke talle spetsiaalsed mänguasjad mille sees on pandud krõbinad. Ja kasuks läheks ka vähem tähelepanu tema peale kuna teie olete kodus. Mängige temaga arengu mängud. Selleks on spetsiaalsed mänguasjad ja teie võite näiteks peida mingid mänguasjad või toit ja las tema neid otsib. Ostke kliker. Internetis on kuidas õpetada koera klikeri abiga. Õpetage teda teha mõned triked. Väga aitaks trennid koerte koolis eriti agiliti. Ülejaanud aeg las ta puhkab oma vahel. Kõige parem kui temal oleks oma puur nagu tema isiklik territoorium. Ärge laske teda manipuleerida teid. Ja loodan et mõni aega pärast aga mitte nii et ühe päevaga teie koer õppib olla kodus rahulikum. Väga loodan et teie koeral on terve närvisüsteem. Vastal juhul tuleb pöörduma spetsialiste juurde