Koerad

Küsimus: Kuidas saada lahti koera harjumusest iga öö väljas haukudes üks väike ring joosta?02.07.2015

Tere!
Meil oli kaks koera. Vanem koer, kes hiljuti suri, käis igal öösel väljas (elame maal oma majas). Noor koer kaasa ei läinud. Nüüd hakkab 2-aastane koer igal öösel haukuma, tormab õue, jookseb väikese tiiru ja tuleb tagasi. Kas see on vanast koerast jäänud harjumus? Kuidas sellest lahti saada, samas ei taha teda ka keelata, sest maal võib valvurit vaja olla?

Tänan vastuse eest

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Teie koer on hea valvur. Tema valvab oma territooriumi. See tähendab et koer ei lase teie territooriumi peale nagu inimesed sama ja metsik loomade kes aktiviseerivad oma tegevus inimeste kõrval ainult öösel. Mõned koerad jahivad metsik loomad oma territooriumi peal ja sellel ajal ei hauku. Aga teie koer vist tahab neid hirmutada. Selles ja ongi raskus. Kui õpetama koera mitte haukuma ööse,l tema lõpetab haukuma ja võõrastele inimese peale. Teie peate otsustama mis on teie jaoks olulisem. Aga haukumise vastu on praegu müügil igasugused haukumise vastu kaelarihmad. Kõige sõbralikum need mis mõjutavad lõhnaga. Koerad ei tee välja sellest lõhnast siis kui on tõeline oht ja ei hakka haukuma nii sama kui oht ei ole oluline.