Koerad

Küsimus: Kas see imelik komme läheb üle, kui saksa lambakoera 5-kuune kutsikas pissib ilma jalga tõstmata ja samal ajal liigub ringi?04.08.2015

Tere. Meie koeral on halb komme. Nimelt 5-kuusel koerakutsikal (isane saksa lambakoer) on komme pissida tüdruku kombel (ilma jalga tõstmata) ja selle aja jooksul ringi kõndida. Hommikuti, kui piss on pikk, jõuab kõndida pika ringi ja aias olevatest asjadest üle. Pärast on kõik asjad, millest koer üle kõndinud, pissiga koos. Kas selline käitumine lõppeb koera vanemaks saamisega võib peab koera kuidagi õpetama pissimise ajal paigal püsima?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Muidugi varsti lõppeb. Kui tuleb garmonaalne areng ja teie koer pissimiseks hakkab tõsta jalga, tema hakkab ikka pissima aja ringi aga üleval – maja nurgade peale, puu ja postide peale. Nii isased märgistavad territooriumi ja jattavad iseennast info kui suur ta on ja kui kõvasti tema valmis oma territooriumi ja üldse omad huvid. Kui kiiresti see juhtub on väga individuaalne. Aga juba varsti.