Koerad

Küsimus: Kas koera ostmisel registreeritakse kiip kuidagi ümber?13.08.2015

Ostsin kutsika ühest kennelist. Kutsikal on kiip, kas see kiip on registreeritud kenneli aadressile või ostu-müügi lepinguga registreeritakse kiip ümber?

Vastus: Astrid Lundava, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik, Eesti Kennelliit / juhatuse liige, www.kennelliit.ee, www.dogshow.ee

Tere

Kiip tuleb registreerida lemmiklooma registris. Lihtsaim viis on veebilehelt riik.ee.
Seda saab teha ainult omanik, ehk teie. Ostu müügi lepinguga automaatselt õmber registreerimist ei toimu. Kui kutsikas on Eesti Kennelliidu tõupaberitega leiate tema andmed kiibi numbri sisestamisel ka EKL- online andmebaasi.

Lugupidamisega

Astrid Lundava