Koerad

Küsimus: Kuidas oma koera agressiivsust vähendada, Yorkie ründab suuri koeri?15.10.2015

Tere. Mul on 8-aastane isane yorkie (käitumine jne korras). Võtsin perre juurde 3-aastase isase yorkie, kes märgistab tuppa, mis on arusaadav. Nii kui hakkab jalga tõstma, siis keelan. Mure seisneb hoopis selles, et uus väike koer tahab rünnata läbi aia suuri naabrikoeri. Kui väike koer kuuleb naabri koeri haukumas, siis tormab kohe nende suunas ja hakkab läbi aia agressiivselt haukuma ja jooksma edasi-tagasi. Samaga vastavad ka 2 suurt naabri koera. Kardan, et varsti võivad suured naabrikoerad läbi vana aia tulla vms. Kuidas ma saaks oma koera agressiivsust vähendada? Keelamise peale ta ei kuuletu.

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Ma arvan, et enamus aiakoerad hauguvad haukuvate naabri koerte peale. Nad valvavad oma territooriumi ükskõik, kas nad on suured või väiksed. Väga paljud väiksed koerad ei tea, et nad on väiksed ja vastupidi. Mina ei usu, et on võimalik interneti kaudu seletada teile, kuidas teha nii, et teie koer hakkab teid nii hästi kuulama, et lõpetab haukumise aia taga siis, kui naabri koerad hauguvad. Vahel on põhjus selles, et koerad tahavad kõikidele teavitada, et nad on siin peremehed ja see on agressiivne käitumine. Aga vahel koerad kaitsevad ennast ja oma territooriumi selle pärast, et nad kardavad ja sellepärast hauguvad. Ja see on juba kaitse-käitumine. Õpetada koera sõna kuulama, kes kardab ja seda, kes on dominantne ja nahaalne, tuleb teha erinevalt. Siin peab soovitusi andma spetsialist, kes kohapeal näeb situatsiooni ja leiab õige soovituse. Muidu enamus sügava probleemiga koerad, kelle peremehed tulevad käitumisspetsialistide juurde, oli tugevasti ära rikutud vale keelamistega ja karistamisega. Õnneks meil on head käitumisspetsialistid. Helistage ja leppige kokku selleks, et kohapeal otsustada teie probleemide üle.