Koerad

Küsimus: Mida saaksin teha, et kutsikas minu koolisoleku ajal aedikus kogu aeg ei uluks ja ennast mugavamalt tunneks?23.11.2015

Tere, Kui mina olen koolis, on mu 6-kuune kutsikas aedikus, kuid ta haugub ja ulub terve selle aja, mis ta seal on. Aedik on üsna suur ja koolipäevad ka nii väga pikad ei ole. Nii, et küsimus on, et kuidas saan ma aedikus olemist tema jaoks meeldivamaks muuta?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Kutsikas võib olla kardab jääda üksinda aedikusse või ta ei taha olla kinni aedikus seetõttu, et enamus aega on ta perenaise kõrval ja võtab aedikus olemist solvumusega. Kutsikas hakkab suhtuma aedikus olemisse rahulikumalt siis kui ta hakkab seal olema ka muul ajal kui ainult perenaise äramineku tõttu. Kutsikaga tuleb palju jalutada, mängida, õpetada teda sooritama mingeid harjutusi. Alles pärast seda pange kutsikas aedikusse. Iga kord enne aediku ukse kinni panekut visake talle krõbinad laiali. Kutsikal tekib veel tegevust peale ukse kinni panekut ja ta rahuneb maha.