Koerad

Küsimus: Kuidas kuidas ilma sügava pesuta värskendada enne laevareisi tiibeti mastifi kasukat?14.12.2015

Tere. Kuidas pesta/värskendada õuekoera tiibeti mastifi kasukat, et eelolev laevareis ja korteripuhkus ühiselt meeldivalt mööda saata, ehk siis et nö. koera lõhna natukenegi vähemaks saaks. Eelmisel suvel küll pesin koera enne, saime paremaks kuid tiibeti mastifi põhjakarva sisse on võimatu pääseda, nii tundus, et puhkusekodus oli uksest sisse tulles esimesena siiski tunda, et koer on majapidamises :) ja nii ka laevas. Kas oleks mingeid häid näpunäiteid, kuidas ilma sügava pesuta (talvine aeg) värskendada koera kasukat? Koer käib aeg-ajalt toas, kuid tema toasviibimised jäävad üsna lühikeseks, nii igapäevaelus õuekoera lõhn meid muidugi ei häiri.

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Minu enda selle kogemuse ei olnud. Kogu elu hoidsin saka lambakoerad, korgid ja bordercollied. nendel ei ole sügav paks karv. Aga minu õpilased, kellel on selle karva tüüpiga enne näituse või mingi muu vajadusel viivad koerad Koertekeskuse pesulas. Info saate siit http://www.koertekeskus.ee/. Nendel on head tingimused selleks et pesta ja kuivatada koerad pikka paksu tüüpi karvaga.