Koerad

Küsimus: Mida teha, et koer ei märgistaks pidevalt ühte ja sama kohta, mis mulle ei sobi?17.03.2016

Tere. Koer on 1a ja 9 kuune yorkie. Isane ja märgistab pidevalt ühte ja samma kohta. Eemaldan lõhna, kuid ikka. Leiab ka uusi kohti kuhu pissida. Ei leia lahendust. Kui kodus oleme, siis enamjaolt teeb oma häda ikka oma kohale. Oleksin väga tänulik kui saaksin abi.
Ette tänades

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Isased koerad peavad märgistama erinevad kohad selle pärast, et loodusega ettenähtud et isane koer peab jatta info nii nagu saab lajale ja kõrgemale kus ta elab, jahib, kasvatab oma last. Ja see et nad elavad korteris ja enam ei jahi ja vähe kes kasvatab oma last looduse käitumise mudel koertel jai. Koerad, kellega reguläärne ja pidevalt jalutavad õues, märgistavad territoorium väljas. Isastega tuleb kauem kui emastega jalutama selle pärast et nemad ei lase oma uriini ühe korraga. Tal on vaja vähemalt 10 korda tõsta jalga selleks et teha ennast tühjaks. Aga mõnedel ja rohkem. Emased võib õpetada pissima kodus ühe sama kohta.