Koerad

Küsimus: Kuidas teha 4-kuusele emasele Brabandi Grifoonle selgeks kuhu oma häda teha?11.04.2016

Tere! Probleem selline, koer on olnud meil juba 2 kuud, kuid selle aja peale pole ta aru saanud kuhu enda häda teha. Oleme proovinud pissilappe, mis koerte jaoks mõeldud ja ajalehti, kuna eelmine omanik ütles, et koer oskab ajalehe peale enda häda teha - aga ei neist polnud kasu, pissilapiga ta ainult mängis. Oleme proovind, et istume koos temaga seal lapi juures seni kuni ta oma häda ära teeb kuid ei, 2,5 tundi istusime paar korda, kuid ei, küllap pidas koer ka meid juba hulludeks. Oleme proovinud, et teeme ajalehe ta pissiga esimesel korral kokku, et hiljem teaks kuhu oma häda teha, kuid ei sinna ta tagasi enam ei läinud. Oleme püüdnud ka maiusega, et kui teeb häda õigesse kohta, et siis premeerime teda maiusega, ka see ei aidanud. Proovisime ka nagu kassiga, et paneme näo sisse ja ütleme kurja häälega, et ei tohi, peale seda hakkas koer kartma inimest, kes nii tegi. Proovisime veel, et turjast kinni võtta ja viia sinna, kuhu tegema peab - ka see ei toonud soovituid tulemusi, peale seda koer lihtsalt enam ei kuula. Eriti hull on see, et ta on hakanud ka voodisse hüppama ja sinna oma häda tegema. Kas oskate öelda mida me veel proovima peaksime? Võib olla peaksime juba temaga väljas käima hakkama, et teeks sinna oma häda, kuid seal ta kardab kõike, oleme natukest aega temaga väljas ka juba käinud.

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Kahjuks teie juba tegikte kõike, mis ei tohtinud teha. Teie koer juba oma hädaga stressis ja üritab ennast peida oma hädaga teie voodi sisse. Mina pakkun teile hakkama jalutama koeraga iga kord peale magamist ja peale söömist, kui tema oli passiivne ja muutub aktiivsemalt, kohe minge jalutama. Kui tema kardab olla väljas, võtke kaasa majus ja totage teda väljas majusega. Kui pissib või kakkab väljas, jaredmine kord viige teda samale kohale ja ärge nõuage temal et tema teeb oma häda muidu tema läheb lukku ja lähe lõdvaks. Muidugi oleks palju lihtsam kui kodus oleks puur ja mõni aeg lasta teda välja ainult söömiseks ja jalutamiseks väljas. Veel koerte jaoks on pampersid ja spetsiaalsed püksid mis on ettenähtud emastele jooksuajal. Märjas püksides koertel ei meeldi käja.