Koerad

Küsimus: Kuidas hoida ära kutsika poolt võimu haaramist, sest ta on agressiivne ja tuleb otse hammustama?14.04.2016

Tere, mida teha, kuidas käituda kui kutsikas (5-kuune emase laika ja prantsuse bulldogi segu) vaatab sulle otsa ja hakkab klähvima, haukuma ja ründama, tuleb täitsa ja hammustab. Mõnikord isegi kui ta unest ärkab, siis tuleb ja hammustab kohe. Kui keelata, muutub kurjemaks ja agressiivsemaks, aitab ainult see, kui nurgas kinni hoida, siis rahuneb maha. Vahepeal on tunne, et ta tahab võimu haarata majas, kuidas seda ära hoida?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Selle käitumise põhjuseks võivad erinevad põhjused. Võib olla teil ei jatku autoriteedi. Vale karistusega teie võite veel rohkem provotseerida koera ründama. Ründamiseks koera poolt võib olla palju põhjused. Kui koer õppis ründamisega manipuleerida ja saavutama kõik mida ta tahab, siis piisav mitte reageerida koera nõudmise peale. Tuleb jalgima õige jarjekorda et koer kõik saab peale teid - süüja peale teid, uksest välja, ei tohi lasta teie voodi sisse. Kui koer hakkab teid rünnata, proovige kasutama vee pritsi vasta niina aga ilma ähvarvarduseta. Käsklis "Ei" ja vajutage priitsi. Kui koer lõpetas rünnata, kohe tuleb teda kiita ja veel parem peale kiitmist andke majus. Koer sellega õppib rahunema maha. Aga interneti kaudu õppima parandama koera vale käitumine ei ole piisav. Väga soovitan pöörduma koerte käitumise spetsialiste poole muidu probleem võib muuta sügavam.