Koerad

Küsimus: Kas pitbull esivanemaga koer võib uues kodus kurjaks muutuda?09.05.2016

Tere, sooviksime endale võtta 2,5a pitbulli ja saksa lambakoera segu isase koera. Käisime lastega teda vaatamas ja mängimas, tundus igati sõbralik ja tubli koer. Pererahva sõnul, kus pisikesed lapsed-kullatükk. Allus ka käsklustele. Viimased kuud on ta veetnud maal elades, muidu oli ka korteris. Meie elame 4-toalises korteris, kuid oleme väga aktiivsed. Mis Teie arvate, kas tema ema poolne geneetika (pitbull) võib teda kuidagi kurjaks muuta, kui ta tuleb võõrasse koju? Kuidas peaksime temaga esimestel päevadel käituma ja mida tähele panema. Kuna oleks minul temaga õige aeg koerte kooli minna? Kui kaua võib aega võtta kohanemine. Kuidas saada aru kui tal on tekkinud nt. stress?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Minul endal on väga suur kogemus täiskasvanud koerte võtmisel. Kõik minu täiskasvanud uued koerad olid alguses väga ettevaatlikud, tähelepanelikud ja väga hästi kuulasid sõna (nemad kõik olid välja koolitatud). Poole aasta jooksul koerad oli kohanenud ja ainult siis oli näha nende ehtne iseloom. Teie koera kohta väga raske midagi öelda. Mina tean pitbulterjerid, kes olid väga sõbralikud oma pere liikmetega ja võõrastega inimestega kes ei ole teda provotseerinud. Mina ei tea mis elu kogemus on sellel koeral. Kui palju endised peremehed provotseerisid teda rünnata või mitte. Kui palju teda karistati või vastupidi lasid teha kõik, mida tema tahab. Kas teie olete kindel oma laste peale lasta proovida kui palju sellel koeral on kogunenud kurjus mis võib tulla välja ootamatu situatsioonis. Mina tunnen pere, kes oli käinud bladhaundi isase jargi Moskvas koos oma tütrega. Kõik oli hästi. Kuna umbes nädala pärast tüdruk võttis kätte oma mänguasja, mis meeldis koerale. Koer ründas lapse kaela nii et see vaene laps kannatas 2 operatsiooni selleks kael suutis korralikult funktsioneerida ja hoida pea. Psühiline trauma oli parandamatu. Aga kui teie võtate koera, kohe minge koerte käitumise spetsialiistide juurde.