Koerad

Küsimus: Miks avalikus kohas lahtiselt liikuvad koerad erinevalt käituvad?30.11.2016

Lähen töölt koju. Mu juurde jookseb lahtiselt üks suur koer (avalikus kohas, kus koerad ei tohi lahti olla). Jääb meetri kaugusele seisma ning haugub ja lõriseb. Ei hammusta. Otseselt ei ründa. Koera peremeest kuskil ei ole.
Lähen poest koju, mu juurde jookseb üks suur koer, kes lõriseb ja haugatab samuti meetri kaugusel. Koer on samuti lahti. Koera perenaine on lähedal, kuid ta ei reageeri, ega kutsu koera ära.
Lähen bussipeatusse, minust jookseb mööda suur hundikoer. Lahtiselt. Istub mu kõrvale maha vaatab taevasse ja ulub. Seejärel läheb edasi.

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Muidugi koerad käituvad erinevasti. Kõik koerad on väga erinevad. Mõned väga tahavad suhelda inimestega ja julgevad tulla ligidale. Mõned Tahavad aga ei julge tulla ligidale. Mõned kardavad võõrad inimesed ja sellepärast vihkavad. Muidugi on ideaalne siis kui koerad on ükskõiksud võõrade inimeste vastu.