Koerad

Küsimus: Mida teha, kui 8-kuune sakasa lambakoer autot oodates viskab kõhuli ja kui autoga kohakuti on, siis nagu ründab seda?30.11.2016

Tere
Mul on 8-kuune saksa lambakoer. Käin temaga iga päev jalutamas, aga ta kardab autosid. Algul nagu kardab aga siis tahab autole järgi joosta. Laseb kõhuli maha ja kui auto meieni jõuab, tahab peale hüpata. Olen juba kaks kuud jalutamas käinud aga ikka ei harju ara. Mida teha.
Teid ette tänades.

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Palju noored koerad jahivad autod. Proovige saada tähelepanu kõrvale näiteks andke majus koerale iga kord kui auto läheb mööda. Enamustel see läheb mööda vanusega.